Sikeresen lezajlott az I. Esterházy Piknik a Martosi Rendezvényligetben

Új fejezet kezdődött az Esterházy Akadémia életében, ugyanis a Martosi Rendezvényliget adott otthont az első alkalommal megszervezett Esterházy Pikniknek.

A rendezvényre az intézmény mind az öt évfolyamának növendékeit, jelenlegi hallgatóit és végzett öregdiákjait is meghívták. Az esemény elsődleges célja a kötetlen kikapcsolódás mellett a találkozás, a kapcsolatépítés és a családias hangulat megteremtése volt. Méry János igazgató köszöntőjében kiemelte, hogy a mai zajos világban szükség van az ilyen megállókra, ahol a hasonló értékrendet valló fiatalok megerősíthetik közösségüket.

A rendezvényt Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke és az akadémia alapítója nyitotta meg, aki beszédében kiemelte a közéleti felelősségvállalás fontosságát. Arra biztatta a jelenlévőket, hogy merjenek kilépni a komfortzónájukból, és váljanak a felvidéki magyar jövőt alakító „esterházys harcosokká”. A megnyitó után Vincze Emília moderálásával kerekasztal-beszélgetés vette kezdetét, amelyen az akadémia mindegyik évfolyamát képviselte egy fő.

A megszólalók – Morva Mátyás, Sál Attila, Izsák Tilla, Nagy Zsófia és Tóth Tünde – egyöntetűen megerősítették, hogy az intézmény a szakmai tudáson és a nemzetközi tapasztalatokon túl életre szóló, összetartó baráti és kapcsolati hálót biztosított számukra. A résztvevők egyetértettek abban, hogy Gróf Esterházy János szellemi öröksége és példája ma is biztos iránytűként szolgál a felvidéki magyarság számára.

A hivatalos program után a FaPuma büfénél folytatódtak a beszélgetések egy jó lángos, kofola és más finomságok mellett. Eközben a legfiatalabbak, az esterházys csemeték sem unatkoztak: csónakáztak, akadálypályát másztak, arcfestést kértek, kézműveskedtek, és természetesen az ugrálóvárat is teljesen birtokba vették. A délután igazi családi piknikhangulatban telt, ahol minden korosztály megtalálta a maga programját.

Köszönjük mindenkinek, aki részese volt ennek a különleges napnak! Bízunk benne, hogy az első Esterházy Piknik egy szép hagyomány kezdete volt.

fotók: Csáky Mátyás

Share the Post:

Egyéb friss hírek

Három nap, számtalan élmény – ilyen lesz a MartFeszt 2026!

Három nap, számtalan élmény – ilyen lesz a MartFeszt 2026!

Közösség, család, hagyomány és zene találkozik idén is a MartFeszten,…

Sikeresen lezajlott az I. Esterházy Piknik a Martosi Rendezvényligetben

Sikeresen lezajlott az I. Esterházy Piknik a Martosi Rendezvényligetben

Új fejezet kezdődött az Esterházy Akadémia életében, ugyanis a Martosi…

Csernobil titkai Martoson – Zolcer János előadása a Világtitkok sorozatban

Csernobil titkai Martoson – Zolcer János előadása a Világtitkok sorozatban

Történelmi események, emberi döntések és egy máig ható katasztrófa állt…